• Bahçelievler Güllük Mahallesi Hatboyu 1 Cad. Sakarya Geçiti No: 47/B Tepebaşı / ESKİŞEHİR
  • 0534 352 94 26

Kilitli Kapı Nasıl Açılır – Eskişehir Anahtar

Çilingirlik – Kilitli Kapı Nasıl Açılır?


Çağımızın hastalığı unutkanlık. Yoğun tempolu yaşam, her şeyi hızlı tüketme sorunu beraberinde bazı sorunlar da getiriyor. Kapının arkasında unutulan anahtarlar, aceleyle evden çıkmalar sonucunda insanlar kapıda kalıyor. Yüksek katlarda oturduklarını da var sayarsak insanlar bir uzmana başvurmak yani çilingir çağırmak zorunda kalıyorlar. Çilingir’in tek görevi ev kapısı açmak değildir ama arz-talep dengesine göre çilingirlerin büyük bir çoğunluğu ev kapısı açmaktadır. Eskişehir Anahtar bu hizmeti size 7/24 ve servis aracılığıyla profesyonel bir şekilde vermektedir.

 

Çilingir kapıyı nasıl açar  sorusuna birde şöyle bakalım. Kapı açma şeklinin onlarca yolu ve yöntemi vardır ve her çilingirin kendine has teknikleri bulunur. Yani bu sorunun cevabı yoktur. Daha doğrusu çok çeşitlidir. Çilingirler de bu yüzden vardır ve çilingirlik bu yüzden bir meslek dalıdır.

 

Öncelikle size anlatacağımız temel şey; çilingir ilk olarak kapıyı değil kilidi açar. Kilidi açtığınızda, kapı zaten açılmış olur. Sözde kendini çilingir olarak tanımlayan kişilerden gördüğünüz kapı açma yöntemlerine itibar etmeyin. Bu yöntemleri uygulamak için sistemleri tanımanız ve o sistemin işleyişine uygun olarak hareket etmeniz gerekmektedir. Her kilidin açılış yöntemi farklıdır. Örneğin, bir şeyler yemek isteyen birisinin; öncelikle yeme işlemini gerçekleştirebilmesi için , o yemeği koyacağı tabağı nasıl bulması gerekiyorsa; sizin de kilidinizin markasını, modelini, cinsini, açılış yöntemini iyice bilmeniz gerekiyor. Ya da profesyonel olarak çilingir yardımı almanız gerekiyor. Eskişehir bölgesinde Eskişehir Anahtar de çilingirlik işini profesyonel olarak yapmaktadır.

 

 

Eskişehir Anahtar – Kilitli olmayan kapıyı nasıl açar?
 

 

Kilitli olmayan kapıyı çilingir nasıl açar? Evden aceleyle dışarı çıktınız, anahtar kapının üstünde kaldı ve kendi yöntemlerinizle bir çok kez denediniz ama olmadı. Üzülmeyin. Çilingirler bunun için varlar. Çelik kapı gibi ağır kapıları açmak ustalık gerektirir. Biz, Eskişehir Anahtar olarak sizin için çilingirliğin, çilingirlerimiz aracılığıyla zarar vermeden, profesyonel hizmet ile açıyoruz. Fakat bunun tekniğini sizinle burada paylaşmamız doğru olmaz çünkü hem çilingirlerimiz bu işten para kazanıyorlar hem de internet gibi uçsuz bucaksız bir platformda böyle bir bilgiyi paylaşma sonucunda bilgiler kötü niyetli kişilerin eline geçebilir.

 

 

Çilingirin Görevleri – Eskişehir Anahtar

 

Eskişehir Çilingir;

Anahtarın kopyasını çıkarır

Maymuncuk hazırlar

Anahtarı kodlar

Kilit tamir ve bakımını yapar

Kilit şifrelerini değiştirir. Anahtar hazırlar

Her çeşit kapı, kilit (çelik kapı, kilitli kapı, normal kapı vs.) çilingir açar açar.

 

 

Çilingirin Kullandığı Araç ve Gereçler – Eskişehir Anahtar


 

 Basitçe Eskişehir Çilingirin kullandığı aletlerden bahsedecek olursak;

-Eskişehir Çilingir maymuncuk takımı kullanır.

-Eskişehir Çilingir anahtar makinesi kullanır.

-Eskişehir Çilingir Tornavida,Pense (Ayarlı, Segman) kullanır.

-Eskişehir Çilingir Chip dedektör kullanır.

-Eskişehir Çilingir Zımpara taşı kullanır.

-Eskişehir Çilingir el ve tezgah mengenesi kullanır.

 

 

Yukarıdaki aletler ve bunun gibi anahtarcılık mesleğinde kullanılan aletler çilingirin kapı ve kilit açmakta kullandığı malzemelerdir.